• Model: QN75Q60CAFXZC
• QLED Series 6
• Display: 75"
• Resolution: 3,840 x 2,160
• Refresh rate: 60 Hz
• Audio: Dolby Decoder MS12 2-channel; Object Tracking Sound OTS Lite; Q-Symphony; 20W sound output; 2-channel speakers; Multiroom Link; Bluetooth audio; Adaptive Sound; Dual Audio support (Bluetooth); Buds auto-switch
• Operating system: Tizen Smart TV
• Built-in voice assistant: Alexa
• Works with: AI speaker Alexa, Google Assistant
• RF in (terrestrial/cable input/satellite Input) 1/1 (common use for terrestrial)/0
• Ex-Link (RS-232C) with dongle only
• Design: AirSlim; bezel-less; slim look
• Stand type: NEW SIMPLE STAND (grey)
• Eco features: Eco sensor, auto power-saving, auto power-off
• Accessories: Remote Control (Model TM2360E)
• Wall mount support: SlimFit, mini, VESA
• VESA standard: M8 screw size; 11-13 screw depth; 200 x 200 VESA spec
• Zigbee/thread module built-in
• Full-motion slim wall mount (Y22) support
• SlimFit Cam support
• Components: user manual, e-manual, power cable
• Colour: grey
• Dimensions: 39.3"H x 66"W x 12.6"D
• Weight: 70.5 lbs
Includes:
• Samsung 75" 2023 Smart QLED TV (QN75Q60CAFXZC)